Nieprzyjemne skutki depilacji

Dzięki gładkiej skórze łatwiej i dłużej można zachować higienę oraz świeżość. Depilacja jest czymś powszechnym i stosuje ją praktycznie każdy, niezależnie czy jest kobietą czy mężczyzną. Czasem jednak depilacja może zakończyć się wręcz tragicznie. Na co uważać i jakich preparatów stosować?

Przede wszystkim nie zależnie od metody nie wskazany jest pośpiech. Możemy w ten sposób uszkodzić naskórek, a goląc nogi żyletką narażamy się dodatkowo na krwawe zacięcia i rany. Kremy na bazie chemicznych składników, które mają za zadanie rozpuszczać strukturę włosa mogą również uszkodzić naskórek, a nawet wypalić skórę. Należy koniecznie przestrzegać czasu podanego na opakowaniu, a także zastosować test alergiczny, gdyż może okazać się, że zamiast gładkich wydepilowanych nóg będziemy mieć je mieć czerwone i piekące. Nie jest to nic przyjemnego. Podobnie wosk lub masa cukrowa, zabiegi, które są bardzo bolesne same w sobie. Za mocno ogrzane preparaty mogą spowodować poparzenia na skórze, a także liczne podrażnienia.

Pamiętajmy też o nawilżaniu skóry zaraz po takim zabiegu, a jeśli uszkodzenia skóry są naprawdę duże i rozległe natychmiast powinniśmy skontaktować się z lekarzem. Być może trzeba będzie zastosować leki, szczególnie w przypadku alergii.

Dodaj komentarz